2015-16-OS TANÉV

Takács Csenge Országos Karateverseny, két I. hely:

takacs-csenge-orszagos-karate-ket-1-helyGratulálunk!

KRESZ MEGYEI DÖNTŐ: KÉT ELSŐ HELY

Az idén is remekül helytálltak tanulóink a megyei közlekedésismereti versenyeken. Az elméleti KRESZ feladatokat és tíz akadályból álló ügyességi pályát kellett teljesíteni diákjainknak. A leányok versenyében az elméleti és a gyakorlati feladatokban is a szügyi diákok voltak a legjobbak.

A “Kerékpáros Iskola Kupa” versenyszámában Litavszky Noémi Anna 7.évf. 1., Dócs Dóra 5.évf. 2. helyezést ért el.

A “Ki a mester két keréken” versenyt Dócs Dóra nyerte meg.

Noémiért a májusi miskolci, Dóriért a júniusi szegedi országos versenyen izgulhatunk.

Felkészítők: Litavszkyné Kagyerják Erika, Csábi Csaba

MATEMATIKA

Balassagyarmati Szabó Lőrinc Általános Iskolában megrendezett Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulóján jó eredmények születtek.

A versenyen indult huszonegy diákunk közül három tanulónknak az első tíz között sikerült végeznie:

Boldog Virág. 4.o. 5. hely

Kárdási Eszter 5.o. 8. hely

Mócz Ábel 3.o. 10. hely

Hatvani István matematika verseny megyei forduló: Kárdási Eszter 5. o. 15. hely, Boldog Virág 4.o.19. hely.

Kenguru országos matematika verseny megyei eredményei:

Boldog Virág 4.o. 4. hely, Puruczki Fanni 3.o. 4. hely.

A tanulók felkészítője: Kucsera István, Oszagyán Orsolya

TÖRTÉNELEM

Az országos történelmi verseny megyei fordulójában Bartha Dorina 7.o. tanulónk az előkelő 13. helyezést érte el.

Felkészítője: Gyetvai Tünde

MAGYAR

A Simonyi Zsigmond nyelvhelyességi verseny megyei fordulóján Streichovonetz Fruzsina 15. helyezést ért el.

Felkészítője: Csernák Edit

A Bendegúz nyelvtan versenyen megyei fordulóján Mutter Flóra első osztályos kisdiákunk kiemelkedő teljesítményt nyújtva 1. helyezést ért el, jogot szerezve a szegedi országos döntőre.

Országos döntő:15.hely

További eredményes tanulók: Streichovonetz Fruzsina 8.o. 8. hely, Mutter Dávid 2.o. 10.hely.

Felkészítők: Szikoráné Kovács Tünde, Kmetti Jánosné, Csernák Edit

SPORTVERSENYEK

FUTSAL

Megyei 1. hely

Országos 9-12.

Szép eredménnyel zárta diákolimpia küzdelmeit iskolánk futsal csapata. Január végén a balassagyarmati körzeti és megyei döntő megnyerése is nagy sikert volt számunkra, hiszen a gyarmati sportiskola és a salgótarjáni összevont központi iskola csapatai legyőzése után készülhettünk az országos döntőre. A 2016.02.5-7-e között Zalaegerszegen megrendezett diákolimpia döntőbe a benevezett 631 csapat közül, a 20 legjobb megyei bajnok együttese kerülhetett. Olyan nagyvárosok sportiskolai csapatai között játszhattunk, mint Debrecen, Pécs, Nyíregyháza, Győr vagy Miskolc. Sorsoláskor a négy ötös csoport B csoportjába kerültünk: Bonyhád, Dorog, Ajka Szombathely volt az ellenfél. Bonyhád és Ajka elleni győzelemmel és Szombathely és Dorog ellen vereséggel harmadikként zártuk a csoportkört. Sokáig esélyünk volt a legjobb nyolc közé kerülésre is, de ez nem sikerült. Végül is tisztességes helytállással, öt ponttal az összetett 9-12. helyen végzett csapatunk, ami az utóbbi néhány év egyik legjobb Nógrád megyei szereplését jelentette. A jó eredményhez hozzájárult Szügy, Csesztve, Nógrádmarcal önkormányzatainak, és a Szügyi SE segítsége, és támogatása is. A csapat tagjai:

Sreichovonetz János, Hugyecz Márton, Krupa Richárd, Szőrös Gábor, Mácza Markó Béla,

Fáy Gedeon, Csiki Gábor, Benke Bálint, Szabó Lénárd.

Felkészítő: Csábi Csaba

MEZEI FUTÁS MEGYEI ÉS ORSZÁGOS EREDMÉNYEK

Április 5-én Gödöllőn rendezték meg a mezei futás diákolimpia országos döntőjét. Az eseményre a megyei verseny megnyerése után a Hangács Boglárka, Bagyinszki Dorina, Bucsányi Dorka, Boldog virág, Puruczki Fanni harmadikos és negyedikes tanulókból álló II. korcsoportos leány csapat és egyéniben Hangács Gergely 5. évfolyamos tanulónk készülhetett. Leány csapatunk az induló 38 csapat közül 18. lett. Egyéniben 250 fős mezőnyből Hangács Boglárka az 57., Gergely a 61. helyezést érte el.

Felkészítők: Balázs Bernadett, Csábi Csaba, Kucsera István.

KARATE DIÁKOLIMPIA MEGYEI DÖNTŐ

ORSZÁGOS 1-ÉS 3. HELY

Ismét kiválóan szerepelt országos karate verseny diákolimpiai döntőjén Takács Csenge 2. évfolyamos diákunk, aki kata versenyszámban 1., a kumite versenyszámban a 2. helyezést ért el, ráadásul Gödöllő város különdíját is Csenge vehette át. Felkészítője: Takács Csaba

JUDO DIÁKOLIMPIA MEGYEI DÖNTŐ EREDMÉNYEI:

Első helyezést ért el:

Molnár Patrik 1.o., Hangács Boglárka 3.o., Hangács Gergely 5.o. Danyi Márk 5.o.Benke Bálint 8.o.

Második helyezett lett:

Molnár Bence 5.o. és Streichovonetz János 8.o.

Harmadik helyen végzett:

Kuszi István Ádám 4.o.

Összetettben csapatunk 3. helyezést szerezte meg.

6. Radics Richárd Dejtár  632 p

A megyei döntőbe jutott az első két helyezett csapat és az első három helyezett egyéni versenyző.