Szügyi Madách Imre Általános Iskola

KERÉKPÁROS ISKOLA KUPA KÖZLEKEDÉSBIZTONSÁGI VERSENY

ORSZÁGOS DÖNTŐ

SÁRVÁR 2017.05.

Iskolánk, a Szügyi Madách Imre Általános Iskola évek, sőt évtizedek óta nagy gondot fordít tanulóink biztonságos közlekedésre nevelésére, tanítására!

Az Országos Rendőr-főkapitányság/Országos Baleset-megelőzési Bizottság versenyeire, vagy a Pedagógiai Intézet versenyeire rendszeresen felkészítjük a tanulókat. A gyerekeink többször sikerrel vettek részt ezeken a megmérettetéseken. Említeném az elődöket: Sisa Mátét, Litavszky Zsófiát és a Kmetti fiúkat, Danit, Balázst és Tamást is.

Ez a szép hagyomány a felkészítő tanárok, Kmetti Jánosné Kati néni, Litavszkyné Kagyerják Erika néni, és Csábi Csaba igazgató úr vezetésével az idén is folytatódott; három tanulónk is dobogóra állhatott a megyei versenyen. Van „ utánpótlás”!

Idén Litavszky Noémi Anna 8. osztályos tanulónk az ORFK/OBB által megrendezett Kerékpáros Iskola Kupa közlekedésbiztonsági versenyének megyei fordulóját megnyerve készülhetett a Sárváron megrendezett országos bajnokságra.

A közlekedésbiztonsági verseny három részből tevődött össze.
1. A gyerekek sportcsarnokban felállított ügyességi pályán akadályok között kerékpároztak.

1. A városban kellett megmutatniuk a szabályos kerékpározást térkép alapján.
  2. Végül, de nem utolsósorban egy 100 pontos Kresz lapot kellett megírniuk, számot adva elméleti tudásukból.

Noémi mindhárom versenyszámot, minimális hibaponttal teljesítette.

Összpontszámban és két feladatban is ugyanannyi pontot ért el, mint a harmadik helyezett tanuló, de a holtverseny eldöntésére hivatott versenykiírás a minden elismerést érő negyedik helyre rangsorolta őt.

Gratuláció illeti Noémit. A sárvári megmérettetés szép zárása volta harmadik osztályos kora óta tartó országos versenysorozatnak.

Köszönet a felkészítőknek, mert nélkülük nem születhetett volna meg ez a szép eredmény.